B.I.G. NORM

B.I.G. NORM UNIKÁTNÍ BRÝLOVÉ ČOČKY VYROBENÉ POMOCÍ AI

PROTOŽE KAŽDÉ OKO JE JINÉ

Jedná se o novou technologii výroby brýlových čoček Rodenstock, vyrobené podle přibližného biometrického modelu oka, za pomoci unikátní technologie umělé inteligence (AI).

V ČEM SE B.I.G. NORM TECHNOLOGIE LIŠÍ OD JINÝCH ČOČEK?

Většina brýlových čoček se v současnosti vyrábí na základě čtyř standardních hodnot refrakce z běžného měření zraku. Tyto hodnoty z redukovaného modelu oka však odpovídají pouze 2 % očí a to znamená, že vyrobená brýlová čočka neodpovídá požadavkům většiny očí.

Na základě velkého souboru biometrických dat ( čítajícím více než 500.000 biometrických skenů očí)  se vytvořily nové a daleko přesnější normy pro výpočet čoček.

Do výpočtu jsou zahrnuty všechny důležité biometrické parametry oka (délka oka, velikost zornice, zakřivení rohovky a mnoho dalších). AI pak umožňuje kombinovat tyto normy a vytvořit přibližný biometrický model každého jednotlivého oka, přestože jako vstupní údaje použijeme pouze čtyři standardní hodnoty refrakce ze standardního měření zraku.

Tyto čočky jsou vhodné pro progresivní brýle ale i pro jednoohniskové.

Délka oka se u různých dioptrií liší. Platí zde čím více dioptrií do minusu, tím je oko delší. Čím více dioptrií do plusu, tím je oko kratší.
Dioptrie s menší zornicí (FOTO) jsou odlišné od dioptrií při roztažené zornici za šera (MESO). Platí že tyto dioptrie mohou jít do minusu nebo do plusu.
Na výpočtu se podílí i délka přední komory oka, čirost očních médií a další parametry.

A CO TEDA OD BRÝLOVÝCH ČOČEK OČEKÁVAT?

Dle výsledku testu provedeného na Univerzitě aplikovaných věd v Mnichově byli  lidé mnohem více spokojení s brýlovými čočkami B.I.G NORM

Kromě tohoto výzkumu je dokázáno, že tyto čočky navíc zlepšují kontrastní vidění, zlepšení vidění za šera a dalších mnoho benefitů.